Simuliacija: MM Bendrasis modulis. IV. 23. Mokymosi vieta

Paskirtis

Ugdyti gebėjimą pasirinkti tinkamą mokymosi aplinką.

Tikslas

Gebėti tinkamai įsirengti mokymosi vietą.

Siekiami rezultatai

Atlikę šią užduotį, mokiniai žinos, kaip tinkamai įsirengti mokymosi vietą namuose.

Trukmė

Individualiai užduotį galima atlikti per 10 min.

Užduotį atlikti su grupe reikėtų iki 20 min.

Tinkama mokymosi vieta yra viena iš sėkmingo savarankiško mokymosi sąlygų. Daugeliui žmonių geriausia mokytis savo kambaryje, prie rašomojo stalo, fotelyje ar lovoje. Kitiems – bibliotekoje, su draugais ar net kavinėje.

Svarbūs dalykai mokantis namuose yra tinkamas apšvietimas, teisinga sėdėsena prie stalo bei dirbant kompiuteriu, išvėdintas kambarys.

1 žingsnis

Pakvieskite mokinius surikiuoti apšvietimo sąlygas nuo idealios iki blogiausios.

Aptarimas. Šviesos šaltinio vieta

Idealus variantas – šviesa ant sąsiuvinio ar knygos krenta iš kairės pusės, kiek už nugaros.

Geras variantas – šviesa krenta iš kairės pusės.

Blogi variantai:

  • Šviesa krenta iš dešinės pusės – rašant plaštakos ir rašiklio šešėlis krenta ant sąsiuvinio. Mes turime įtempti regėjimą ir sutelkti dėmesį, norėdami įžiūrėti raides. Automatiškai mažiau dėmesio skiriame tam, ką rašome.
  • Šviesa iš priekio. Ji būna mūsų regėjimo lauke ir mūsų akims tenka nuolat atlikti daug judesių šokinėjant nuo šviesos šaltinio prie knygos ar sąsiuvinio. Taigi dirbame lėčiau. Prieš mus stovintis šviesos šaltinis neigiamai veikia nervų sistemą, trukdo sukaupti dėmesį. Todėl dirbame ne tik lėčiau, bet ir esame ne tokie dėmesingi. Na, ir, žinoma, šitoks apšvietimas vargina akis.

2 žingsnis

Pakvieskite mokinius pažymėti, kurie variantai atitinka jų situaciją dirbant prie kompiuterio

Aptarimas

Pasirinkdami situacijas jūs įvertinote, ar teisingai įrengta jūsų darbo prie kompiuterio vieta. Visose situacijose buvo aprašyta taisyklinga darbo prie kompiuterio padėtis.

Apibendrinimas

  • Nuolatinės mokymosi vietos turėjimas ir tinkamas jos susitvarkymas turi didelę reikšmę mokymosi sėkmei.
  • Tinkamai sureguliuotas darbo vietos apšvietimas nevargina regėjimo, neblaško dėmesio, taip padeda dirbti labiau koncentruotai.
  • Teisinga laikysena dirbant kompiuteriu – svarbus sėkmingo mokymosi veiksnys, užtikrinantis tinkamą fizinę mokinio savijautą.
  • Mokytis padedančios aplinkos susikūrimas – būtina mokymosi ritualo dalis, reikšminga psichologinio pasirengimo mokytis dalis.